Левски изпусна Литекс в зрелищен сблъсък (видео+галерия)

Отборите на Левски и Литекс изиграха зрелищен мач на стадион “Георги Аспарухов” от 17-ия кръг на “А” група, които завърши без победител - 2:2. “Сините” определено трябва да съжаляват, че пропуснаха победата, тъй като почти през цялата срещата притежаваха инициативата и пропуснаха доста възможности за гол.

Освен това столичани стигнаха до пълен обрат след попадението на Кристиян Малинов, който откри за гостите още в 8-ата минута, но Валери Домовчийски (28) и Антонио Аниете (44) дадоха преднина на "сините" още до почивката със своите четвърти голове в първенство. След няколко пропуска за домакините през втората част резервата Кирил Десподов изравни в 66-ата минута.

В последните минути Аниете на два пъти пропусна да донесе победата. Така Левски събра актив от 28 точки, като се изравни с третия Берое, а Литекс с 26 е на пето място.

Двата тима и публиката на "Георги Аспарухов" почетоха паметта на д-р Жан Филипов с едноминутно мълчание, който вчера почина след над 40 години вярна служба на "сините".
Още при първата си атака гостите поведоха. Малинов изпревари Крумов и от няколко метра прати топката в мрежата на Пламен Илиев след центриране отдясно. Това бе негов втори гол този сезон.
В 21-ата минута Винисиус Баривиейра спаси със сетни сили удар на Антонио Аниете в ъглов удар.
Секунди по-късно Георги Сърмов се контузи при опит да стреля във вратата на гостите и бе заменен от Божидар Краев в 25-ата минута.
Гол на Домовчийски бе отменен поради засада, а в 28-ата минута резултатът стана 1:1. Този пъти попадението на Домовчийски с пета бе редовно след хубав пробив на Аниете.
Домакините продължиха да натискат, но няколко удара на Аниете излязоха в аут. "Сините" все пак стигнаха до пълен обрат, след като Роман Прохазка проби отдясно и намери Аниете. Испанецът спря топката и след това я прати в мрежата от няколко метра.
На почивката Красимир Балъков замени Илия Миланов с Румен Руменов, но Левски продължи да бъде по-активният тим. Кирил Десподов смени Петрус Бумал и младокът създаде веднага опасност в 58-ата минута пред Пламен Илиев.
В 60-ата минута Домовчийски пропусна да вкара трети гол след грешка на Страхил Попов и останал очи в очи с Винисиус Баривиейра.
Последваха няколко добри минути за столичани, които допуснаха страхотна грешка при ъглов удар в тяхна ползва и Литекс със светкавична контраатака изравни. Малинов, Джордан и Десподов излязоха трима на двама и последния бе точен в 66-ата минута. Попадението бе второ за желания от Лацио талант този сезон и общо четвърто в "А" група.
Домочийски бе заменен от Стефан Велев, а Александър Цветов се появи на мястото на Джордан, но гостите изглеждаха видимо по-свежи.
Въпреки това "сините" стиснаха зъби и до края пропуснаха две чисти положения. На два пъти Аниете можеше да се превърне в герой, но първо вратаря спаси в 84-ата минута, а след това стреля в аут в 89-ата и резултата остана 2:2. Това е седмото равенство в София между двата тима в "А" група от 22 срещи, като и последния мач без победител на "Герена" завърши 2:2 през есента на 2009 година.
Бала пък записа пети пореден мач без загуба срещу "сините", като треньор на Черноморец и Литекс - три победи и две равенства.

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 2:2

0:1 Малинов (8)
1:1 Домовчийски (28)
2:1 Аниете (44)
2:2 Десподов (66)