Карлос Вела разстреля Елче на Гари Родригес (видео)

Нападателят на Реал Сосиедад Карлос Вела изигра страхотен мач и записа хеттрик на сметката си в срещата с Елче от 13-ия кръг в Примера дивисион. Мексиканецът отбеляза и трите попадения за своя тим в мача, като бе точен в 3-ата, 31-ата и 53-ата минута. За гостите пък в игра в началото на второто полувреме влезе бившият играч на Левски Гари Родригес, който обаче не успя да помогне особено на своя тим.

Още в 3-ата минута домакините на "Аноета" откриха резултата като Карлос Мартинес центрира от фаул, а Вела с глава насочи топката във вратата за 1:0. В 31-ата минута мексиканецът удвои головата си сметка, възползвайки се от извеждащ пас на Чаби Прието. Третият гол пък падна в 53-ата минута след комбинация между Мартинес и Вела, завършила с прострелен изстрел на нападателя за крайното 3:0.

Така Реал Сосиедад се изкачи до 12-ото място в класирането с актив от 13 точки. Елче пък остава на предпоследната 19-та позиция с 10 точки.