Стевенс върна Щутгарт на победния път (видео)

Новият наставник на Щутгарт Хууб Стевенс направи прекрасен повторен дебют начело на тима тази вечер. В първи мач от 13-ия кръг "швабите" постигнаха успех с 4:1 в гостуването си на Фрайбург и спряха серията си от три поредни загуби. Освен това отборът за момента се отлепи от дъното на класирането и даде заявка, че ще върви нагоре. Точни за успеха на гостите бяха Мартин Харник в 31-ата и 76-ата минута, Карлос Груесо в 53-ата и Тимо Вернер в 68-ата миунта. Почетният гол за домакините бе дело на Владимир Дарида в 42-ата минута.

Фрайбург имаше инициативата през първото полувреме, но така и не успяваше да стигне до откриване на резултата, като страхтен пропуск в 24-ата минута направи Фрайс, който се озова непокрит в наказателното поле след лоша намеса на вратаря при един далечен удар, но нападателят стреля над вратата. За сметка на това при едно от малкото си положения Щутгарт стигна до гол. В 31-ата минута след центриране от корнер Антонио Рюдигер с глава свали за Мартин Харник, който също с глава от близо бе точен за 0:1.

Все пак Фрайбург успя да се върна в мача в 42-ата минута, когато Владимир Дарида със страхотен шут от около 30 метра не остави шанс на вратаря за 1:1. Минута по-късно пък Себастиан Фрайс можеше да изведе домакините напред, но от чудесна позиция в пеналта нацели напречната греда.

В началото на втората част обаче Щутгарт отново издебна своя шанс и отново дръпна в резултата. В 53-ата минута след грешка в отбраната на Фрайбург, гостите организираха хубава контраатака, Тимо Вернер стреля в тялото на защитник, но при добавката Карлос Груесо със силен изстрел насочи кълбото в мрежата за 1:2. В 68-ата минута пък "швабите" отново се възползваха от поредната грешка на Митрович, Мориц Лайтнер изведе на скорост Вернер, който хладнокръвно направи резултата 1:3.

Две минути по-късно ситуацията за домакините стана още по-неприятна, като Стефан Митрович повали откъсващия се Харник и получи директен червен картон, оставяйки отбора си с 10 човека на терена. Гостите веднага се възползваха от численото си предимство и в 76-ата минута отново Харник бе намерен на стрелкова позиция и без забавяне направи резултата 1:4.

Така Щутгарт събра актив от 12 точки и временно излезе на 16-ата позиция в класирането. Фрайбург е със същия актив, но с по-добра голова разлика се намира на 14-ата позиция.