Тетевен Волей със 7 от 7 след нервен мач с Черно море

Волейболистите на Инвестбанк Тетевен Волей продължават с великолепното си представяне от началото на сезона във Висшата лига. В мач от 7-ия кръг на първенството те се наложиха като гост на Черно море БАСК (Варна) с 3:1 (29:27, 23:25, 25:19, 25:20).

Двубоят, обаче, не бе никак лесен за Тетевен Волей, като домакините от Варна успяха да вземат втори гейм от актива на лидера от началото на сезона. С подкрепата над над 200 фенове волейболистите на Черно море се хвърлиха в истинска битка, като мачът вървеше точка за точка през по-голямата си част. Това доведе до много оспорвана игра, нервни изблици и емоции, и логично бяха раздадени и картони. Още в първата част заради словестни пререкания от двете страни на мрежата, главният съдия на мача спря играта за малко, като даде два жълти картона на проявилите си волейболисти. Впоследствие пък през втората част състезател на Черно море получи жълт картон за бавене на играта. В крайна сметка този път съдиите овладяха мача, като до по-сложни ситуации не се стигна. Въпреки усилията си младите волейболисти на Черно море не можаха да преклонят стабилният отбор на Тетевен, като успяха да изтръгнат само гейм от домакинството си.

Второто място в класирането затвърди отборът на Виктория Волей (Пловдив), който се наложи като гост на новака Звездец (Горна Малина) с 3:0 (27:25, 25:23, 25:15). Домакините бяха равностойни на пловдивчани през по-голямата част от мача, но повечето непредизвикани грешки им попречиха да вземат поне гейм от срещата. Във втората част играчите на Звездец изоставаха с 5-6 точки, но успяха да изравнят и дори да поведат. И това обаче не бе достатъчно, за да вземат гейм.

Останалите мачове от 7-ия кръг са в събота и неделя.

Снимка: Малинка Димитрова