Арда не даде гейм на Левски Боол

Мъжкият волейболен отбор на Арда (Кърджали) победи като домакин Левски Боол с 3:0 (25:16, 25:21, 25:22) в мач от 7-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в местната зала "Арпезос".

Така кърджалийци постигнаха трета победа, като с 4 загуби и 10 точки заемат 6-то място във временното класиране. Тимът на Левски Боол пък е на последната 10-та позиция със 7 загуби от 7 мача и само една спечелена точка.

Волейболистите на Арда използваха домакинството си максимално, като с помощта на верните си привърженици стопираха всякакви опити за изненади от страна на съперник. А такива имаше, като "сините" се мъчеха всякак да дадат отпор и да измъкнат нещо от мача. Във втория гейм положението бе доста напечено за домакините, след като гостите взеха инициативата и започнаха да диктуват играта. Левскарите водеха, като на второто техническо прекъсване имаха аванс от 4 точки - 16:12. За тяхно съжаление, обаче, не успяха да запазят този актив, кърджалийци стопиха разликата. След равностойна игра домакините наложиха волята си, като спечелиха и този труден гейм с 25:21, а с това поведоха с 2:0. Това още повече ги стимулира, като в третата част те диктуваха отново играта и затвориха мача с чиста победа след 25:22.