Пирин с 3-а поредна победа в Суперлигата след лесно 3:0 над Монтана

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа трета поредна и общо 5-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Йордан Мицин биха категорично вкъщи лидера Монтана с 3:0 (25:18, 25:17, 25:15) в един от най-интересните мачове от 7-ия кръг, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Септември".

Така разложани се изкачиха на второ място във временното класиране с 15 точки след 5 победи и 2 загуби, докато Монтана остана начело с 16 точки също след 5 победи и 2 загуби, но преди последната среща от кръга между Добруджа 07 (Добрич) и КВК Габрово утре. В следващия 8-ми кръг Пирин е гост на ЦСКА, а монтанчани са домакини на Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са съответно в събота (6 декември) и петък (5 декември) от 18,00 часа.

Първият гейм започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след атака през центъра на Мартин Палийски. Постепенно разликата нарасна до 11:8 след атака в аут на Златко Кьосев и грешка на Явор Генов от гостите. Въпреки тайм-аута за треньора на Монтана Атанас Петров, второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11 за Пирин след ас на Костадин Гаджанов и контра блок-аут на капитана Благовест Катранджиев. Домакините запазиха преднината си до 19:14 след ас на Катранджиев, след което я увеличиха до 23:17 след грешка от сервис на Иван Латунов от гостите и ас на Александър Симеонов. В крайна сметка Пирин взе спокойно гейма с 25:18 след успешна контра на Йордан Желязков.

Втората част тръгна много добре за волейболистите на Пирин, които поведоха с 5:2 след атака на Александър Симеонов и пусната топка на Костадин Гаджанов, а след това с 8:6 след блок-аут на Благовест Катранджиев. Разликата продължи да расте до 9:6 след контра на Катранджиев и 11:7 след контра блок-аут на Мартин Палийски, което накара Атанас Петров да вземе тайм-аут. Въпреки това, преднината на домакините стана 12:7 след страхотен блок на Палийски и 16:10 след сервис в аут на влезлия като резерва за Монтана Николай Къртев. Последваха така в аут на Денис Чавдаров от гостите и отлична блокада на Йордан Желязков и 18:10. Резултатът стана 21:10 след ас на Симеонов и контра на Желязков. Последва леко отпускане в състава на разложани, но все пак те затвориха гейма в своя полза при 25:18 след блок-аут на Катранджиев.

В началото на третия гейм момчетата на Йордан Мицин бързо поведоха с 8:4 след две грешки на гостите от Монтана и ас на Йордан Желязков. Последваха блокада на Мартин Палийски и аут на Златко Кьосев от монтанчани и 10:4. Разликата продължи да расте до 14:6 след блок на Костадин Гаджанов. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:9 след атака през центъра на Гаджанов. Резултатът стана 18:10 след ас на Гаджанов. До края на гейма Пирин задържа преднината си и го спечели с убедителното 25:15 след блок на Желязков и контра на Гаджанов, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за Пирин станаха Йордан Желязков (3 блока, 2 аса и 33% ефективност в атака) и Мартин Палийски (2 блока, 1 ас и 64% ефективност в атака) с по 12 точки за победата. За тима на Минчо Минчев също завърши с 12 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МОНТАНА 3:0 (25:18, 25:17, 25:15)
ПИРИН: Евгени Григоров, Йордан Желязков 12, Александър Симеонов 7, Благовест Катранджиев 8, Костадин Гаджанов 7, Мартин Палийски 12 - Петър Каракашев-либеро (Венцислав Георгиев, Боян Иванов, Георги Чалъков)
Старши-треньор: Йордан Мицин
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев 12, Явор Генов 7, Златко Кьосев 1, Денис Чавдаров 6, Иван Латунов 1 - Ивайло Лалов-либеро (Николай Къртев 2, Цанко Цанков 1, Трифон Лапков 2, Георги Георгиев, Денимир Димитров, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Атанас Петров.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)