Лукойл отнесе Черноморец за 7 от 7

Вицешампионът Лукойл Академик отнесе Черноморец (Бургас) у дома в Правец със 101:52, постигайки седмата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ. "Студентите" продължават със стопроцентов актив и без загуба, докато поражението бе шесто за бургазлии, които имат и един успех - срещу Спартак (Плевен) миналия кръг.

"Акулите" изненадаха домакините със силно начало - 0:7, като Лукойл поведе за първи път едва две минути преди края на първата част, когато Николай Грозев вкара за 14:12, а след сирената за край на тази четвърт разликата бе 22:16 в полза на вицешампионите.

До почивката играчите на Йовица Арсич показаха истинското си лице и след силно включване на Самуел Франсис, както и добри изяви на Тери Смит и Чарлз Томас, разликата набъбна до 49:28.

Лукойл диктуваше темпото и след подновяването на играта, за да се стигне до 77:45 след 30 минути игра, а в заключителните 10 минути на двубоя бе фиксиран и крайният резултат - 101:52.

Петима баскетболисти на Лукойл завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Самуел Франсис, който се отчете с 18 точки и 4 отнети топки. Чарлз Томас добави 17 точки, а Николай Грозев и Веселин Веселинов вкараха по 11. Бруно Шундов завърши с 10 точки, 8 борби и 3 асистенции.

Илия Милутинович за пореден път бе №1 за Черноморец - 17 точки и 11 борби, а Деян Биелич вкара 11 точки. Любен Пасков се включи добре от пейката с 14 точки.

Следващият мач на Лукойл Академик е гостуване на Черно море Порт Варна на 5 декември, докато ден по-късно Черноморец ще приеме Берое.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЧЕРНОМОРЕЦ 101:52 (22:16, 27:12, 28:17, 24:7)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Александър Груев 7, Тери Смит 6, Крис Минков 4, Чарлз Томас 17, Тенчо Банев 9 (Александър Илиев 6, Николай Георгиев 2, Николай Грозев 11, Самуел Франсис 18, Веселин Веселинов 11, Бруно Шундов 10)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Александър Дяковски, Богдан Боев 4, Емил Бинев 6, Илия Милутинович 17, Деян Биелич 11 (Иван Каравеев, Любен Пасков 14, Стефан Кесов, Константин Коев, Димитър Рошманов)

Снимка: balkanec.bg