20 часа по-късно ПСВ изравни на Ещорил

Отборите на Ещорил и ПСВ (Айндховен) завършиха наравно 3:3 в мача помежду си от Група "Е" на Лига Европа. Срещата започна вчера, но бе прекратена на полувремето при 3:2 за домакините заради наводнен терен. При днешното доиграване холандците успяха да стигнат до късно попадение на Жоржиньо Вайналдум и така да се доберат до точката.

Вчера срещата започна перфектно за гостите и още в 6-ата минута Мемфис Депай откри резултата. Звездата на "филипсите" получи перфектен пас Лусиано Нарсинг и отблизо не сгреши. Не след дълго обаче удар на Тозе рикошира в противников футболист и заблуди вратаря Жерон Зьот за 1:1. И този резултат не се запази дълго. В 14-ата минута Жоржиньо Вайналдум намери много активния Нарсинг и той простреля Павел Кишек. В 30-ата минута Кука възстанови равенството, а в 39-ата след негово центриране Диого Амадо вкара трети гол за Ещорил.

През втората част, която започна приблизително 20 часа по-късно от първата, ПСВ започна по-активно и действаше по-опасно пред вратата на противника. Така в крайна сметка в 82-ата минута грешка на защитата на Ещорил позволи на Вайналдум да се окаже сам срещу вратаря и след като го преодоля отбеляза за крайното 3:3.

Така след измъкнатата точка ПСВ се класира за елиминационната фаза на надпреварата. Холандците са с осем точки на втора позиция, докато Ещорил остават с четири. Лидер и победител в групата е Динамо (Москва) с 15, а на дъното е Панатинайкос с една.

ЕЩОРИЛ - ПСВ АЙНДХОВЕН 3:3