Националният тим по хандбал загуби и двете си контроли в Гърция

Националният отбор на България по хандбал за жени се завърна от Гърция, където по-рано през седмицата изигра две контроли срещу тима на домакините. Първата проверка в град Лехово завърши при резултат 32:23 (16:13) за гъркините, като двубоят вървеше равностойно до първите минути след почивката, но след 16:16 домакините постепенно овладяха инициативата и стигнаха до успеха. Роксана Радева от ХК Свиленград беше най-резултатна за българките с 9 гола.

Във втората среща, която се състоя в спортен комплекс Аминтео, водените от Десислава Илиева националки претърпяха второ поражение с 25:26 (7:14). Гъркините имаха солиден аванс от 17:10 в началото на второто полувреме. След силна серия българките намалиха до 22:23 десет минути преди края, но в крайна сметка не успяха да стигнат до пълен обрат. Добър втори мач направиха Боговеста Йосифова и Лидия Ковачева от ХК Бъки- Габрово, като Йосифова вкара 7 гола, а Ковачева се отличи с 6.