Тотнъм напред след успех в скандален мач (видео)

Тотнъм се класира за 1/16-финалите в Лига Европа след успех с 1:0 над Партизан на собствения си стадион "Уайт Харт Лейн". Двубоят ще се запомни освен с първия гол на бившия играч на Монпелие Бенжамен Стамбули, който се разписа в началото на второто полувреме, така и с множество провокации, които едва не прекратиха мача.

Като цяло гостите от Белград играха равностойно и освободено срещу Тотнъм, тъй като двубоят беше без значение, тъй като вече се бяха простили с надеждата да продължат напред в турнира. Сърбите имаха най-добра възможност да отбележат в 29-ата минута, когато след взаимодействие с Лазович Шкулетич шутира, но встрани от вратата.

Мачът ще се запомни и с координираното нахлуване на трима фенове на терена, които носеха еднакви фланелки. Това наложи прекъсването на срещата за около четвърт час, докато бъде въдворен ред, а нарушителите заловени и изведени.

На стадиона имаше и 300-400 сръбски привърженици, които бяха провокирани с албанско знаме, но до сериозни инциденти по този повод не се стигна.

Тотнъм - Партизан 1:0
1:0 - Стамбули (49)