Тонев и Селтик се радват след домакинска загуба (видео)

Българският национал Александър Тонев игра 20 минути за Селтик при домакинската загуба с 1:3 от РБ Залцбург в Лига Европа. Успехът осигури на австрийците първото място в група "D", а "детелините" със сигурност ще завършат втори благодарение на резултата от другия мач, в който Астра надви Динамо (Загреб) с 1:0.

Алан вкара два гола за РБ Залцбург, преди Стефаан Йохансен да върне интригата в 30-ата минута. Резервата наби Кейта затвърди успеха на гостите в добавеното време.

Въпреки че вече си бяха осигурили класиране за следващата фаза, австрийците започнаха много силно и още в първия четвърт час взеха аванс от два гола. Алан откри резултата с точен удар от въздуха, след като преди това изстрел на Масимо Бруно рикошира в крака на Чарли Мългрю. Малко по-късно Андре Рамальо отклони с глава топката към Алан, който от няколко сантиемтра нямаше как да сбърка.

Гостите имаха и други възможности за гол, но на няколко пъти вратарят на Селтик Крейг Гордън се намеси впечатляващо. В 30-ата минута Селтик върна едно попадение при първата си смислена атака. Центриране на Емилио Исагире стигна до Стефан Йохансен, който прати топката ниско до гредата и направи безпомощен Петер Гюлаши.

След почивката мачът продължи да е интересен. Положенията пред двете врати се редуваха едно след друго, но или вратарите показваха блестящ рефелекс, или ударите на нападателите летяха покрай целта. В 74-ата минута Тонев се появи на мястото на Мългрю и веднага създаде напрежение в наказателното поле на гостите, но никой не успя да засече центрирането му.

Постепенно натискът на Селтик утихна, а в добавеното време резервата Наби Кейта с глава реши всичко в полза на австрийския тим.

СЕЛТИК - РБ ЗАЛЦБУРГ 1:3 (1:2)