Зрелищно реми на "Ел Мадригал" (видео)

Отборите на Виляреал и Борусия (Мьонхенгладбах) направиха 2:2 в сблъсък от група "А" на Лига Европа". Лусиано Вието (26) и Денис Черишев (63) зарадваха "Ел Мадригал". Попадения на Рафаел (55) и Гранит Джака (67) обаче поделиха точките. И двата отбора трябва да се борят за място напред в последните си мачове.

"Жълтите" изигра силно първо полувреме, в което надиграха своя противник в почти всички аспекти. В 16-ата минута Рафаел спаси от голлинията след корнер и удар с глава на Бруно Сориано. Тимът на Марселино Гарсия Торал съумя да отбележи в 26-ата минута.

Хауме Акоста асистира на Вието, който с повеждането на топката излезе сам срещу вратаря и от пет метра хладнокръвно насочи покрай Ян Зомер - 1:0. Денис Черишев тормозеше сериозно защитата на германците. В 33-ата той намери Ману Тригерос на дъгата, който стреля, но вратарят изби в ъглов удар.

Гостите от Бундесрепубликата започнаха по-силно втората част. В 53-ата след шут на Рафаел топката премина опасно покрай дясната греда на Серхио Асенхо. Две минути по-късно мерникът на Рафаел се оказа точен. Тъмнокожият нападател стреля от 23 метра, а стражът на "жълтите" изби с една ръка, но удари лошо топката и тя влетя в другия му ъгъл.

В 63-ата валенсианци отново поведоха след доста сериозни съмнения за засада. Вието се отскубна отдясно, центрира ниско, топката не беше добре изчистена и Черишев реализира отблизо. В 67-ата падна нов гол, който изуми със своето зрелище. Гранит Джака отправи мощен шут от фаул, топката се отби от напречната греда и премина голлинията.

ВИЛЯРЕАЛ - БОРУСИЯ (М) - 2:2
1:0 - Вието (26)
1:1 - Рафаел (55)
2:1 - Черишев (63)
2:2 - Джака (67)

Снимка: Getty Images/Guliver