Риека запази шансове за елиминациите след успех над Стандард

Отборът на Риека победи с 2:0 Стандард (Лиеж) в мач от Група "G" на Лига Европа и запази шансове за класиране на елиминационната фаза на турнира. Бразилецът Моисес откри в 26-ата минута, а осем по-късно Андрей Крамарич удвои от дузпа. При нарушението гостите останаха с човек по-малко, тъй като Дино Арсланагич получи червен картон. През втората част хърватите контролираха ситуацията на терена и не позволиха на белгийците да застрашат успеха им.

Така Риека събра седем точки в групата и ще има тежката задача да победи като гост Севиля, ако иска да продължи напред към елиминациите. Стандард пък отпада от надпреварата с четири точки.

Риека - Стандард (Лиеж) 2:0
1:0 Мойсес (26)
2:0 Крамарич (35-д)