Трабзонспор се класира за елиминациите с човек по-малко (видео)

Отборът на Трабзонспор се класира за елиминационната фаза на Лига Европа, след като победи с 3:1 Металист (Харков) в мач от Група "L" на надпреварата. Турците стигнаха до успеха в края на срещата, когато бяха с човек по-малко.

Домакините откриха резултата с гол на Есаид Белкалем в 36-ата минута, но Владимир Хомелюк изравни в 68-ата минута. Трабзон наложи натиск в търсене на победен гол, но в 77-ата минута Карл Меджани получи червен картон и остави турците с човек по-малко. Въпреки това домакините стигнаха до успеха с два късни гола - на Мехмет Екичи в 87-ата и Сефа Йълмаз в 95-ата минута.

По този начин Трабзонспор събра десет точки в класирането и вече не може да бъде изместен от едно от първите две места. Металист пък остава с нула точки на дъното. Лидер е Легия (Варшава), който още предния кръг си осигури класиране напред. Трети пък е Локерен със седем, но поради по-лошия си показател в преките двубои не може да измести Трабзонспор от втората позиция.

Трабзонспор - Металист 3:1
1:0 Белкалем (39)
1:1 Хоменюк (67)
2:1 Екичи (87)
3:1 Йълмаз (95)