Динамо (Киев) отупа португалци и продължава напред (видео)

Динамо (Киев) победи гостуващия Рио Аве с 2:0 и си осигури място в директните елиминации на Лига Европа. Джърмейн Ленс и Мигел Велосо отбелязаха головете за украинския гранд, който оглави класирането в група "J" с 12 точки. Рио Аве е на дъното с 1 точка.

Мачът започна двуостро и с няколко интересни положения пред вратите. Най-активен от домакините беше Артьом Кравец, който на два пъти пропусна очи в очи със стража на Рио Аве Едерсон Мораеш. В 40-ата минута вратарят на португалците увисна след центриране на Ярмоленко и отново Кравец не успя да насочи топката в опразнената врата.

Динамо продължи да притиска съперника и след почивката. В 53-ата минута Джърмейн Ленс напредна по крилото, преодоля един съперник и след удара му и рикошет в друг футболист на гостите топката спря във вратата - 1:0. В 78-ата минута Ярмоленко намери свободния Мигел Велосо и португалският национал се разписа срещу сънародниците си за крайното 2:0.

В последния кръг Динамо гостува на Стяуа, но дори да загуби, а в другия мач Олборг да надвие Стяуа, украинците не могат да бъдат изместени от едно от първите две места.

ДИНАМО (КИЕВ) - РИО АВЕ 2:0 (0:0)