Всичко, което трябва да знаете за Международната висша тенис лига

Легенди от миналото и настоящето на световния тенис са готови да се насочат към Азия, за да вземат участие в първата Международна висша тенис лига (МВТЛ), основана от индиеца Махеш Бупати. Този турнир е първата професионална лига в света и ще се провежда в продължение на 16 дни в няколко различни държави - Индия, Филипини, Сингапур и ОАЕ. Надпреварата е отборна, а между 28 ноември и 13 декември във всеки от четирите отбора, кръстени на градовете-участници, ще играят някои от най-добрите бивши и настоящи тенисисти както при мъжете, така и при жените.

Във всеки тим от МВТЛ ще има мъже, жени и бивши тенисисти, а някои от най-звездните имена, които ще се изявяват, са Роджър Федерер, Новак Джокович, Мария Шарапова, Серина Уилямс, Пийт Сампрас, Андре Агаси и Карлос Моя.

Турнирът ще се играе в групов формат, като всеки от отборите ще премери сили с другите три по четири пъти - в четирите града. Всеки мач ще се състои от 5 сета, които ще приключват, когато един от отборите спечели 6 гейма. Ако резултатът стане 5:5, ще има 5-минутен Shoot-out, който да определи победителя в сета. В геймовете няма да важи правилото за авантаж, а всеки спечелен гейм се брои за 1 точка. Във всеки от сетовете ще играят различни противници:

1. Сингъл мъже
2. Сингъл жени
3. Смесени двойки
4. Двойки мъже
5. Сингъл легенди

Редът на игра ще се определя от отбора домакин, а победител в мача ще бъде този тим, който е спечелил повече геймове през всичките 5 сета. Ако случайно точките са равни, ще има Super Shoot-out, който да определи победителя. В крайното класиране спечелилият отбор ще получава 4 точки, а за останалите разпределението на точките ще е следното: