Атлетико Минейро спечели Купата на Бразилия след скандален мач и масов бой между футболисти

Полиция влезе на терена, за да усмири биещите се футболисти на финала за Купата на Бразилия между Атлетико Минейро и новите шампиони от Крузейро (Бело Оризонте). Това беше втора финална среща, която Атлетико Минейро спечели с 1:0 и вдигна трофея с обща победа 3:0 благодарение на успеха с два чисти гола в първия финал. Полицаи с шлемове и щитове влязоха в заключителните пет минути на мача, след като абсолютно всички играчи се струпаха в мелето. Но ситуацията бързо се успокои, след като Леандро Доницете получи директен червен картон заради безнадеждния си фаул.

Нападателят Диего Тардели вкара единствения гол секунди преди края на първото полувреме, а така Атлетико Минейро вдигна купата на страната за първи път в историята си. Само три дни по-рано Крузейро пък стана шампион за втора поредна година. Атлетико Минейро спечели първата среща с 2:0 и днес също контролираше мача през цялото време. "Превъзхождахме ги 90 минути. От Крузейро казваха, че не е проблем да заличат аванс от 2:0, но ние сме горди, че не го позволихме, коментира нападателят на победителите Луан. По-голямата част от стадиона остана празна, след като домакините от Крузейро поискаха 500 риала за билет, което прави близо 200 долара.

Снимка: Getty Images/Guliver