Катар спечели турнира "Гълф къп"

Катар спечели за трети път в историята си и за първи път далеч от дома футболния турнир "Гълф къп", след като постигна пълен обрат в резултата и победи Саудитска арабия с 2:1 на финала.

Капитанът Сауд Карари откри резултата след само 16 минути игра за националния тим на Саудитска арабия, който също има три купи от турнира. Катар отговори с гол с глава на Ал Махди Али само две минути по-късно, а Хухи Буалем се разписа за крайното 2:1 след близо час игра.

Катар, домакин на световното първенство през 2022 година, не успя да спечели мач в груповата фаза, но на полуфинала се наложи с 3:1 срещу Оман.