Андерлехт изхвърли Галатасарай от Европа (видео)

Андерлехт надви с 2:0 Галатасарай в битката за трето място на група "Д" и си гарантира място за Лига Европа през пролетта на 2015 година. Герой за белгийците се превърна Шансел Мбемба, който отбеляза и двете попадения. Защитникът се разписа по веднъж в края на двете полувремена. Той бе точен първо с глава в 44-ата минута, а в 86-ата минута отбеляза сп левия крак.
180 секунди по-рано Селчук Инан от гостите бе изгонен за втори жълт картон. Малко преди това гредата спаси домакините, а преди това и гостите имаха късмет при удар в гредата на Муслера.
Четвъртата поредна загуба изхвърли тима на Чезаре Прандели от Европа. Галатасарай има само една точка след равнеството с белгийците в Истанбул на старта. Головата-разлика 3-15 доказва, че гранда от Турция е далеч от най-добрите си години.

АНДЕРЛЕХТ - ГАЛАТАСАРАЙ 2:0
1:0 Мбемба (44)
2:0 Мбемба (86)