Атлетико разкъса Олимпиакос и е в следващата фаза, Манджукич избухна с хеттрик (видео)

Първенецът на Испания Атлетико Мадрид записа нова победа в Група "А" на Шампионската лига. "Дюшекчиите" разгромиха на своя стадион "Висенте Калдерон" Олимпиакос с 4:0. По този начин тимът на Диего Симеоне си гарантира участието на осминафиналите и увеличи шансовете си да завърши на първо място в групата, като в последния шести кръг на груповата фаза гостува на Ювентус. Атлетико е лидер с 12 точки, "Старата госпожа" заема втора позиция с 9, а на трето и четвърто място са съответно Олимпиакос с 6 точки и Малмьо с 3.

Раул Гарсия сложи начало на головата фиеста тази вечер, отбелязвайки гол в 9-ата минута. Вината за попадението обаче бе на вратаря на гръцкия тим Роберто, който подари топката на Хуанфран, а той я подаде на Раул Гарсия, който майсторски я отклони в мрежата. След това хърватският нападател Марио Манджукич направи хеттрик с попадения в 38-ата, 62 и 65-ата минута. Бившият играч на Байерн (Мюнхен) първо бе оставен сам във вратарското поле на гостите и с лекота подложи крак, за да насочи топката в мрежата,а в 62-ата минута бе точен с глава след чудесно центриране на Арда Туран. В 65-ата минута Манджукич отново изпрати топката във вратата на гостите с глава, този път след центриране от фаул. Антоан Гризман вкара и пети гол за Атлетико малко след това, но попадението бе отменено.

АТЛЕТИКО МАДРИД - ОЛИМПИАКОС 4:0
1:0 Раул Гарсия (9)
2:0 Манджукич (38)
3:0 Манджукич (62)
4:0 Манджукич (65)