Зенит пречупи Бенфика с късен гол на Дани (видео)

Зенит направи важна крачка напред в борбата за класиране на 1/8-финалите на Шампионската лига. В мач от Група "С" на най-авторитетния клубен турнир в Европа руският клуб надви с 1:0 като домакин португалския гранд Бенфика. Попадението отбеляза Дани в 79-ата минута.

Първото полувреме не предложи на зрителите кой знае какви интересни моменти. В 38-ата минута Бенфика застраши сериозно вратата на Зенит. Грешка на Доменико Криито позволи на играч на Бенфика да центрира към Едуардо Салвио, който се озова в прекрасна голова позиция в наказателното поле на питерци, но не успя да преодолее стража Юрий Лодигин. Това бе може би една от двете най-интересни ситуции пред която и да е от двете врати. Другата бе едно разбъркване пред вратата на Бенфика, до което се стигна след неособено добра изява на стража на португалския тим Жулио Сезар. Опитният бразилец не успя да укроти в прегръдката си топката след удар от фаул и това едва не доведе до гол за Зенит.

Пет минути след началото на второто полувреме централният защитник на "орлите" от Лисабон Луизао пропиля златен шанс да изведе тима си напред в резултата. Бразилецът бе оставен от бранителите на Зенит съвсем сам на метри от вратата на Лодигин, но стреля много неточно, като топката щеше да излезе в тъч. В 60-ата минута грешка на десния бек на Зенит Александър Анюков до аутлинията доведе до сериозна опасност за вратата на руския тим, но нито играчи на Бенфика се разминаха с топката след остро центриране. В 63-ата минута пък домакините бяха близо до отбелязването на гол. Дани проби през центъра и подане на Хълк в наказателното поле на гостите, но бранителите на Бенфика не позволиха на бразилеца да стреля към вратата.

Бенфика бе по-добрият тим на терена в първите 15-ина минути от втората част, но след това Зенит се активизира. Стигна се до 79-ата минута, когато Хълк намери с отличен пас нахлулия в наказателното поле на гостите Дани и португалският офанзивен халф опъна мрежата зад бившия вратар на Интер Жулио Сезар.

Гостите така и не успяха да застрашат вратата на Лодигин в минутите до края, а в последните секунди Луизао извърши грубонарушение и получи втори жълт, съответно червен картон.

Зенит е втори в класирането в групата със 7 точки. Лидер с 9 е Байер (Леверкузен), който приема тази вечер Монако на Димитър Бербатов. Монегаските са трети с 5 точки, а на последната четвърта позиция се намира Бенфика с 4 точки, като португалците отпадат от състезанието.

ЗЕНИТ - БЕНФИКА 1:0