Баският лъв се събуди късно, вижте каква дузпа не беше отсъдена (видео)

Отборът на Атлетик Билбао показа зъби и в Шампионската лига при победата с 1:0 над Шахтьор (Донецк) в среща, играна в Донецк. Микел Сан Хосе се разписа в 68-ата минута и прибави нови точки, към едва едната до момента в актива на баските. Тимът от "Сан Мамес" няма шансове за място на осминафиналите, но ще защитава третата си позиция за Лига Европа. В 89-ата минута реферът Марк Клатънбърг подмина дузпа в наказателното поле на "лъвовете".

Украинците започнаха малко по-силно в търсене на гол. В седмата минута Тейшейра намери пространство към вратаря, но Горка Ираисос действа стабилно. В следващата минута Борха Вигера не беше точен след пас на Оскар де Маркос. Постепенно баските подобриха играта си.

В 26-ата Маркел Сусаета излезе вляво от вратаря Пятов. В 32-ата минута Ернесто Валверде смени човек от центъра на защитата - контузеният Чаби Ечейта отстъпи място на ветерана Карлос Гурпеги. В 40-ата Икер Муниаин също не беше точен при шута. В крайна сметка "рохибланкос", облечени днес в зелено", играха стабилно, но им липсваше прецизност в края.

В 49-ата Дъглас Коща стреля, но отново основен герой беше Ираисос с веща намеса. Луис Адриано (55) и Тайсън (56) също се провалиха пред гола. В 68-ата гостите от "Сан Мамес" реализираха гол. Бенят центрира от статично положение, украинската защита беше неподготвена и Сан Хосе с лекота отклони в мрежата от около три метра. В 78-ата Муниаин пропусна да реши мача след страхотна "червено-бяла" акция. В 89-ата минута съдията ощети Шахтьор, след като Микел Баленсиага спря с ръка влизащата в мрежата топка. Съдията прецени, че няма дузпа и мачът завърши 0:1.