Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

ЦСКА (М) спаси кожата в последната секунда (видео)

С попадение за 1:1 срещу Рома в последната секунда ЦСКА (Москва) се спаси от отпадане от Шампионската лига кръг преди края на груповата фаза. Василий Березуцкий вкара при опит за центриране, с което лиши италианците от победа, която беше почти сигурна след гол на Франческо Тоти от фал в 43-ата минута. По този начин двата отбора вече имат по 5 точки в Група "Е" и до последно ще са в битката за второто място. Сигурен победител тук в Байерн (Мюнхен), който от 21,45 часа гостува на Манчестър Сити, който засега е с само с 2 точки. Рома обаче има предимство в преките сблъсъци с руския тим.

Българският национал Георги Миланов се появи като смяна за ЦСКА в 64-ата минута. Двубоят на "Арена Химки" отново се състоя без публика и при изключително студено време, което попречи на играчите да покажат истинските си възможности. "Вълците" от Вечния град стояха по-добре на терена, но пропукването в края ги лиши от пълния комплект точки.

"Армейците" можеха да излязат напред в 39-ата минута, когато Сейду Думбия се озова сам срещу Морган де Санктис, но пропусна. Четири минути по-късно вездесъщият Тоти сътвори поредния си шедьовър, изстрелвайки топката в мрежата на Игор Акинфеев от нарушение точно пред линията на наказателното поле. Така ветеранът подобри собствения си рекорд за най-възрастен голмайстор в Турнира на богатите.

В продължението на първата част вратарят на ЦСКА отрази сигурно второ попадение в мрежата си и така остави отбора си в играта.

През второто полувреме римляните пропуснаха още две чисти възможности чрез Раджа Наинголан след час игра и Адем Ляич в 79-ата минута.

В края московчани резонно хвърлиха всичко в предни позиции и в 89-ата минута пред Алан Дзагоев се откри перфектния шанс, но той го пропусна, опитвайки се да стреля със странична ножица.

Това обаче не беше всичко и ЦСКА имаше още една финална възможност, при която Березуцкий центрира, но двама негови съотборници се разминаха с топката и това залъга Де Санктис, който единствено изгледа как тя влиза в мрежата му.

В последния кръг Георги Миланов и компания гостуват в Бавария, а англичаните ще пътуват до Рим.

ЦСКА (Москва) - Рома 1:1