Меси пак гравира върху историята с хеттрик, Барса се разигра (видео)

Големият Лионел Меси стана още по-велик тази вечер, след като еднолично стана най-добрият реализатор в историята на Шампионската лига при успеха на Барселона с 4:0 над АПОЕЛ при гостуването в Никозия в среща от група "F" на Шампионската лига. Аржентинецът беше изравнен на върха с Раул, но отбеляза нови три гола (38, 58 и 87), за да покачи актива си на 74 попадения. В събота Лео отново мушна хеттрик, с който се изкачи на абсолютния голов връх в Примера. Вечерта беше специална и за Луис Суарес, отбелязал първия си гол за "синьо-червените" в официален мач (27). Каталунците вече си бяха осигурили място напред, а в последната среща ще си оспорват първата позиция с Пари Сен Жермен.

Като партньори на Лео Луис Енрике избра Луис Суарес и Педро Родригес. Аржентинецът играеше по-често вдясно на атаката и това донесе добър резултат. Хавиер Масчерано се включи в халфовата линия, където игра и Рафиня. За кипърския тим се представяше бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън.

С началото на двубоя "синьо-червените" се настаниха в половината на съперника. Шеридън направи няколко добри включвания в стартовите минути, но така и не се стигна до заплаха за Марк-Андре тер Стеген. Още в третата минута Меси получи чудесна възможност за откриване на резултата и от 18 метра стреля в краката на вратаря. В следващата минута Жорди Алба се включи марково с двойно подаване, върна назад, но шутът беше блокиран. В 14-ата Иван Ракитич стреля с глава, но топката се оказа лесна за вратаря.

В 20-ата Даниел Алвеш отправи втори свой далечен шут в срещата и топката пак премина високо-високо. В 23-ата Меси сътвори професорско подаване зад защитата, но Алба стреля от въздуха над гредата. В 27-ата Луис Суарес откри головата си сметка за "лос кулес". Уругваецът се освободи майсторски, обърна се с лице към вратата и с фалцов изстрел преодоля и защитник, и вратаря - 0:1 и първи негов официален гол за тима от "Камп Ноу".

Последваха три жълти картони в рамките на няколко минути, които обаче не намалиха темпото. Феновете на Меси ликуваха. В 38-ата минута Рафиня опита удар, аржентинецът отклони топката и я видя в мрежата за своето рекордно 72-о попадение в Лигата. Нямаше засада, голът беше зачетен и Ла Пулга ликуваше с новото си върхово постижение.

В 52-ата минута каталунците развиха прекрасна скоростна акция. Топката стигна до Педро, а след неговия изстрел тя облиза далечната греда. В 58-ата сметката на Лео Меси набъбна до числото 73. "Десетката" получи великолепно подаване от Алвеш и майсторски насочи ниско покрай вратаря, след което топката се отби от гредата и премина голлинията.

Домакините най-сетне стигнаха до опасен удар, едва в 65-ата минута. Тер Стеген показа умения и изби след хубав плонж. Минута по-късно Суарес стреля покрай гредата. В 70-ата Рафиня беше изгонен с втори жълт картон и Барса остана с човек по-малко. Това обаче не повлия на ритъма на срещата. В 73-ата Суарес отново имаше шанс за втори гол, а силният му шут беше предугаден от вратаря, който изби с крак.

В 85-ата Меси стреля отсечено от фаул, но ударът премина встрани. В 87-ата дойде време и за хеттрик. Южноамериканецът беше в засада, но хитро не показа намерение да играе с топката, тя стигна до Педро, който върна назад и Лео се активира, за да пробие за трети път вратаря на АПОЕЛ. Като цяло гостите от "Камп Ноу" не срещнаха съпротива и можеха да разгромят още по-сериозно своя опонент.

Меси пък зададе въпрос към своя голям конкурент Кристиано Роналдо, който също е устремен към славното върхово постижение. Португалецът вече изостава с четири попадения от Ла Пулга.