България разби Полша на Евро 2014

С 5 гола през второто полувреме Бългатия победи Полша с 6:4 на Европейското първенство по футзал за глухи, което се провежда в "Арена Армеец", след като губеха първата част с 1:2. Христо Петков бе точен в началото на мача, но поляците успяха да завършат полувремето с гол аванс. След почивката само за 4 минути, чрез Николай Иванов, Румен Димитров и Пламен Петков българите постигнаха пълен обрат. До края на мача отново Пл. Петков бе точен, а Теодор Йорданов оформи крайното 6:4 за България. Втори силен мач за нашите направи вратарят Ванко Недялков. Така българите остават в борбата за разпределение на местата от 9-12-то, а утре от 17 часа срещаме състава на Дания, който победи Израел със 6:5 след изпълнения на дузпи.

„Нервен мач с едно полувреме. Настина и умората си казва думата, но нямаме оправдания. Не успяхме да влезем в Топ 8 на Европейското , но сме длъжни да изиграем останалите мачове , както трябва. Пак няма да сме в пълен състав за следващия мач заради червения картон на Ники Иванов. Не трябваше да му посяга, но нервите не издържаха. Второто полувреме играхме, както можем и направихме забележителни неща, както в защита, така и в нападение” заяви треньорът Борислав Фердинандов. Утре от 17.00 в зала "Арена Армеец" България ще играе срещу победителя от двойката Израел и Дания за разпределение на местата от 9-то до 16-то. Входът е свободен.

Снимка: bamf-bg.eu