Добро представяне за българските баскетболистки в Германия и Италия

В женското баскетболно първенство на Германия Херне загуби като гост от Саарлуис с 68:73 (17:14, 19:24, 15:14, 17:21) точки в десетия кръг. Българката Радостина Славова-Нанева игра 24 минути като титуляр за Херне и се отчете с 4 борби и 1 асистенция. Херне е на терто място в подреждането със седем победи и три поражения. В друга среща от кръга Ньордлинген, където играе Гергана Георгиева, победи като гостуващия Фрайбург със 72:62 (24:16, 15:20, 17:20, 16:6) точки. Българката се отличи с 6 точки, 2 борби и 1 отнета топка за 15 минути като резерва. Ньордлинген е с актив от 6 успеха и 4 поражения и заема пета позиция в класирането.

В деветия кръг на италианската Серия В Витербо, с Роксана Йорданова като титуляр, загуби като домакин на Ирпино с 57:93 точки. Българката изигра силен мач и се отчете с 21 точки, 4 борби, 1 асистенция, 3 отнети топки и 1 чадър за 25 минути. Брони, където играе Димана Георгиева, загуби от Сан Джовани с 38:53 точки. 188-сантиметровият център беше най-полезна за своя тим с 9 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 33 минути. Стабия загуби гостуването си на Болоня със 72:73 точки след две продължения. За Стабия се отличи българката Диана Войнова с 15 точки, 10 борби, 2 асистенции, 4 отнети топки и 2 чадъра за 36 минути. Алгеро отстъпи пред Торино с 63:92 точки в друг мач от кръга. За домакините Александра Петрова записа 6 точки, 1 борба и 1 асистенция за 22 минути игра.