Два български гола в турската втора лига

Голмайсторът на турския отбор Манисаспор Николай Димитров - Хичо "нокаутира" Газиантеп Беледие, след като заби втория гол за успеха на своите. Манисаспор се наложи с 2:0 като гост в среща от 10-ия кръг и събра 10 точки, които ги извадиха от зоната на изпадащите.

Така българинът продължи серията от голови попадения, като вече има пет. Хакан Баръш откри резултата за Маниса в 30-ата минута, а Димитров- който игра пълни 90 минути, удвои преднината на своите в 80-ата. Бившият сръбски национал Ненад Миляш, който е съотборник на Хичо, получи директен червен картон в 89-ата
минута.

Още един български гол имаше във втора турска дивизия. Цветан Генков се разписа при поражението на Денизлиспор с 1:2 от Анталияспор като гост. Домакините поведоха до почивката с точни изстрели на Шахин Айгюнеш и на Ламин Диара. Генков намали резултата в 64-ата минута, като това е втори гол за него от началото на сезона. Другият българин в Денизли- Илиян Йорданов, остана на резервната скамейка. С поражението зелените заемат 12-о място с 11 точки. Начело с по 21 точки са три отбора: Османлъспор, Кайзериспор и Анталияспор.