100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Сао Пауло си гарантира място в топ 4

След като снощи спечели втората си поредна шампионска титла на страната, Крузейро има шанс да се придвижи напред и в турнира за Купата на Бразилия, ако елиминира градския си съперник Атлетико Минейро. Първата полуфинална среща завърши 2:0 за Атлетико Минейро, но в сряда шампионите могат да се опитат да обърнат развоя на събитията.

За Крузейро това няма да бъде невъзможно, предвид че станаха единствения отбор в Лигата, който е побеждавал всеки отбор този сезон поне веднъж. Крисиума стана първият отбор, който изпадна след равенството 1:1 като гост на Фраменго. Два кръга преди края отборът остана на последното 20-о място с 31 точки, а Палмейрас има 39.

Фламенго поведе с гол на Елтон Брандао в 38-ата минута, а Клебер Сантана изравни за гостите в 65-ата, но това се оказа единствен гол за тях в мача. Ситуацията е напълно очаквана, след като преди седмица ръководството на клуба освободи 10 футболисти с големи заплати, включително и ветеранът Пауло Байер. Сао Пауло спечели регионалното дерби със Сантос с 1:0 като гост и си гарантира място в топ 4 в края на сезона и сигурно участие в Копа Либертадорес през 2015-а година.

Боскилия вкара единствения гол за гостите в 55-ата минута и те вече имат 69 точки, на 7 след шампиона Крузейро и на 8 пред 5-ия Атлетико Минейро. Голяма крачка в тази посока направи и Коринтианс, който победи с 1:0 Гремио и се нарежда на 3-о място с 66 точки. Парагвайският ветеран Хосе Пауло Гереро вкара с глава 7 минути преди края.

В директен сблъсък за 4-ата позиция Интернасионал (Порто Алегре) победи Атлетико Минейро с 2:1 и се настани на тази позиция, изпреварвайки противниците си с 2 точки. Един от най-популярните отбори в Бразилия- Ботафого (Рио де Жанейро), падна с 0:2 при гостуването на Чапекоензе и остана на предпоследната 19-а позиция с 33 точки и почти илюзорни шансове за оцеляване. Двата отбора от град Баия- Витория и Баия, също са в зоната на изпадащите след пораженията си днес и не успяха да се възползват от загубата на Палмейрас с 0:2 в Коритиба.

Резултати от 36-ия кръг: Чапекоензе- Ботафого 2:0, Коринтианс- Гремио 1:0, Коритиба- Палмейрас 2:0, Крузейро- Гояш 2:1, Фигейрензе- Витория 2:0, Фламенго- Крисиума 1:1, Сантос- Сао Пауло 0:1, Спорт Ресифе- Флуминензе 2:2, Баия- Атлетико Паранаензе 1:2, Интернасионал- Атлетико Минейро 2:1.

Класиране в челото: Крузейро- 76 точки (шампион), Сао Пауло- 69, Коринтианс- 66, Интернасионал- 63, Атлетико Минейро- 61, Гремио- 60, Флуминензе- 58.