Расинг победи Ривър Плейт и излезе еднолично начело

Расинг победи Ривър Плейт с 1:0 и излезе еднолично начело в аржентинското първенство след 17-ия кръг. Мачът няма да се запомни с кой знае колко футболни достойнства, но победата на домакините дойде благодарение на автогола на защитника на Ривър- Рамиро Фунес Мори в 16-ата минута. Това е четвърта поредна победа за Расинг в последните четири кръга и те оглавиха класирането с 35 точки.

На 2-о и 3-о място с по 33 точки са Ривър и Ланус, който в събота победи Химнасия (Ла Плата) с 2:0 с голове на Силвио Ромеро и Виктор Аяла през второто полувреме. В директен спор се срещнаха Бока Хуниорс и Индепендиенте, като Бока спечели с 3:1. И двата отбора имат по 30 точки и си поделят 4-ото място. Джонатан Калиери вкара два гола за Бока, а Емануил Джильоти добави третия. Матиас Писано вкара за гостите от Авеланеда.

Калери откри резултата в 4-ата минута, като наказа грешка на вратаря Диего Родригес. В 70-ата минута той изведе домакините за 2:1.

Всички резултати от 17-ия кръг на аржентинското първенство:

Расинг- Ривър Плейт 1:0, Белграно- Тигре 1:2, Бока Хуниорс- Индепендиенте 3:1, Естудиантес- Дефенса и Хустисия 0:0, Ланус- Химнасия (Ла Плата) 2:0, Атлетико Рафаела- Сан Лоренсо 2:0, Олимпо- Росарио Сентрал 1:1, Велес Сарсфийлд- Годой Крус 1:4, Банфийлд- Килмес 3:1.

Класиране в челото: Расинг- 35 точки, Ривър Плейт и Ланус по 33, Индепендиенте и Бока Хуниорс по 30, Естудиантес- 28.