Жуниор Мораеш се завърна с гол (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш се завърна с гол за Металург (Донецк), но отборът му отстъпи с 1:2 на Волин (Луцк) в среща от 13-ия кръг на украинското първенство. Мачът в Киев се игра при много тежки условия и постоянен снеговалеж. Символичните гости поведоха с попадения на Сергей Симинин и Ерик Бикфалви преди почивката. Това принуди наставника на Металург Владимир Пятенко да пусне в игра доскоро контузения Мораеш и бразилецът успя да върне един гол в 77-ата минута с техничен удар покрай вратаря на Волин.

В класирането Металург е на 10-о място с 13 точки. Лидер е Динамо (Киев) с 30 точки, пред Днепър - 27 и Шахтьор (Донецк) - 25.

Снимка: metallurg.donetsk.ua