Виляреал надви Хетафе и остана 8-и в Примера

Виляреал победи Хетафе с 2:1 и остана еднолично на осмото място в испанското първенство по футбол след изиграването на неделните мачове от 12-ия кръг на Примера дивисион.

"Жълтата подводница" води с три точки пред Атлетик Билбао и вече с четири срещу днешния си съперник. Виляреал успя да вкара сравнително бързо два гола и запази аванса си до края, за да стигне до победата. Първото попадение падна в 38-та минута, когато Марио Гаспар надбяга защитниците на Хетафе и стреля, а топката се отклони от притичал бранител и влетя отново в мрежата на Висенте Хуаита.

Само няколко минути по-късно пък Жерард Морено получи топката в наказателното поле и я изпрати в мрежата на гостите за 2:0. Хетафе върна едно попадение през второто полувреме чрез Мехди Ласен, но не успя да стигне до равенството. Така тимът от Мадрид остана в средата на таблицата след 12 мача.