Мърфи на финал в Германия след страхотен обрат срещу Тръмп

Световният шампион в снукъра от 2005 година Шон Мърфи се класира за финала на турнира Ruhr Open в Германия. В изцяло английски двубой 32-годишният състезател навакса изоставане от 0:3, за да победи с 4:3 фрейма Джъд Тръмп. Така по-късно тази вечер Магьосника ще се изправи в битка за титлата в четвъртата надпревара от Европейския тур срещу Робърт Милкинс. Той, от своя страна, постигна категорична победа с 4:1 части срещу бившия номер 2 в света Стивън Магуайър.

25-годишният Тръмп започна стабилно 1/2-финалния двубой с брейкове от 52, 68 и 48 точки за 3:0. В тези три партии Мърфи трудно се добираше до нещо по-сериозно като точкова серия. Опрян до стената и само на фрейм от загубата, 7-ият в света англичанин сякаш получи прилив на енергия. Мърфи записа в сметката си серии от 58, 98 и 48 точки за 3:3. Последната партия бе доста накъсана, с надлъгване и сейфти удари, но нервите на по-възрастния от двамата англичани се оказаха по-здрави и той стигна до пълния обрат в мача.

Междувременно Милкинс изигра без пауза срещите си от 1/4-финалите и 1/2-финалите. След здрава битка той надделя с 4:3 срещу Роб Лоулър, докато Магуайър се оказа доста по-лесен съперник на 1/2-финалите. Милкинс се отчете с най-добър брейк от 83 точки в четвъртата партия, а в единствения спечелен фрейм Магуайър се прояви със сенчъри брейк от 102 точки.

Финалът между Милкинс и Мърфи е тази вечер от 21,00 часа.