Шеста поредна победа за Габи Цветанова в Гърция

Шеста поредна победа в гръцкото първенство записа Панаксиакос (Наксос) с Габриела Цветанова, след като в мач от седми кръг разгроми с 3:0 (25:12, 27:25, 25:18) като гост Илиополи (Атина).

Повече трудности Панаксиакос имаше само във втората част, но отборът не остави нищо на съперника си. Българската нападателка отново бе най-резултатна в мача, като реализира 22 точки (1 ас, 1 блокада).

В друг мач от кръга АО Тера (Санторини) с Радосвета Тенева успя да вземе гейм от лидера Панатинайкос (Атина), но отстъпи с 1:3 (25:23, 25:27, 16:25, 21:25) след оспорван двубой. Българската волейболистка, която ден по-рано посрещна рождения си ден, бе най-резултатна в мача с 18 точки (1 ас, 1 блокада).

Във временното класиране Панатинайкос продължава да води с пълен актив от 21 точки, а Панаксиакос е на второ място с 18. АО Тера заема пета позиция с 9 точки.

В следващия кръг на 29 ноември Панаксиакос е домакин на Ираклис (Солун), а АО Тера гостува на Маркопуло АО (Атина). И двата мача започват в 18:00 ч.