Валенсия загуби дербито

Отборът на Леванте надигра с 2:1 Валенсия в градското дерби от 12-ия кръг на Ла Лига. Попаденията паднаха след почивката. Виктор Касадесус откри в 57-ата минута, Даниел Парехо изравни (73), а минута по-късно Хосе Моралес зарадва "Сиутат де Валенсия". "Лос че" допуснаха втора загуба през сезона.

В началото на срещата липсваха опасности, като символичните гости от "Местайя" опитваха по-често да открият резултата. Първата възможност дойде в 12-ата минута: Алваро Негредо, който започна като титуляр за първи път през сезона, върна топката към дузпата, където Хосе Гая не контролира шута си. Първото центриране отляво беше на Родриго Морено.

В 16-ата Негредо отправи изстрел с глава след корнер, при което топката премина над гредата. В 27-ата "синьо-червените" имаха добра възможност, но Виктор Касадесус прибърза с шута. В 33-ата Иван Лопес центрира отдясно и качи топката на главата на Давид Барал, но той стреля неточно. В 44-ата Негредо поиска дузпа, но съдията Виканди Гаридо подмина ситуацията.

В началото на втората част Диего Алвеш (48) и Диего Мариньо (50) се намесиха. В 51-ата Барал изпусна чисто положение за домакините. Агресивната игра донесе първия гол в 57-ата минута. Касадесус изпревари Шкодран Мустафи в малкото наказателно поле и отбеляза с глава.

В 73-ата Даниел Парехо изравни след чудесна асистенция на Негредо, който запази топката. В ответната атака "гранотас" отново вкараха. Хосе Моралес реализира изключителен гол, оплитайки топката близо до сглобката след рейд по дясното крило и диагонален фалцов удар. В 81-ата Андре Гомеш центрира, а Негредо изпусна очи в очи с вратаря. В 85-ата Негредо на два пъти не успя да порази вратата - първо не овладя добре на удобна позиция, а след това шутът му беше блокиран.

Момчетата на Нуно Санто заемат четвъртата позиция, а тези на Лукас Алкарас - 13-ата.