Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Мартин Божилов: Успяхме да възвърнем концентрацията си в тайбрека

В дербито от 6-ия кръг на Суперлигата при мъжете отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи като гост Монтана (Монтана) с 3:2 гейма, като нанесе първо поражение на тима от Северозападна България, който е лидер във временното класиране. Ето какво каза либерото на отбора Мартин Божилов за BGvolleyball.com след трудната победа.

"Много труден мач и сме доволни от победата. Надиграхме един добре селектиран отбор като Монтана, въпреки трудностите които имахме. Така взехме и  важни две точки при гостуването ни. В първия гейм стартирахме много добре и го спечелихме категорично. Във втория обаче, съперникът се разигра и ние успяхме да го вземем с много добра отборна игра. Впоследствие се получи отпускане в третата част. В четвъртия гейм  пък имахме малшанс и не можахме да затворим мача, като достигнахме до тайбрек. Важното е, че в петата решителна част отново се концентрирахме. Успяхме да контролираме нещата и да спечелим крайната победа!