Ангел Стойков: Безобразно съдийство

Отборът на ПФК Бургас загуби гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:2. Двубоят бе от XIV кръг на „Б” група. През по-голямата част от мач бургазлии играха с човек по-малко, след като в 25-ата минута Слави Костенски получи червен картон.

"Първо искам да благодаря на момчетата за себераздаването. Показаха изключително мъжка игра. На тежкия и разкалян терен, повече от час с човек по-малко, всички играха отлично. Поведоха ни, но и с 10 човека не се предадохме. Ударихме греда, успяхме да изравним, а имахме възможности и за втори гол, с който да спечелим мача.

За съжаление, в последната секунда допуснахме попадение в нашата врата, но и това се случва. С показаното в този двубой и в предишния – с Локомотив (Мездра) – убеден съм, че нещата ще дойдат по местата си и резултатите няма да закъснеят. Това е пътят, това е начинът, по който трябва да изглеждаме”, заяви треньорът на ПФК Бургас Ангел Стойков.

Наставникът на дебютантите в професионалния футбол имаше сериозни претенции към съдийството в мача с Локомотив (ГО). Главен рефер бе Георги Димитров, с помощници Георги Минев и Иван Станев – всички от София. „Не обичам да коментирам арбитрите, но този път няма как да не го направя. Безобразно съдийство.

Не искам да употребявам силни думи, но ръководенето на срещата, най-меко казано, бе абсолютна подигравка с нашия отбор. Гониш, незнайно защо, наш футболист още в 25-ата минута. Дори привържениците на домакините недоумяваха защо на Слави Костенски бе показан червен картон. После има брутално влизане в краката на Миро Радев - с бутоните напред.

Не знам как не получи изключително тежка контузия. Съдията дори фаул не отсъди. Имаше и още много други тънки моменти, при които нашият отбор бе ощетен. Категорично мога да заявя, че реферите не се справиха с мача. Ръководенето на двубоя бе под всякаква критика”, коментира Ангел Стойков.