Черноморец с първа победа в НБЛ

Отборът на Черноморец (Бургас) записа първа победа от началото на сезон 2014/15 в Националната Баскетболна Лига, след като спечели дербито на дъното срещу Спартак (Плевен) със 73:70 в двубой, който се игра в зала „Бойчо Брънзов” край морето.

Най-резултатен за домакините беше Илия Милутинович, който вкара 18 точки, а Константин Коев и Богдан Боев добавиха съответно по 16 и 12 точки.

За Спартакс 18 точки се отличи Веселин Веселинов, а Михаил Танев вкара 13 точки.

Гостите от Плевен бяха по-концентрирани в началните минути на срещата и успяха да поведат със 17:8, но до края на частта баскетболистите на Черноморец се събудиха и стопиха пасива си – 15:17. През вторите десет минути играта вървеше кош за кош, а това помогна на Спартак да запази лидерството и да се оттегли на почивката при 39:35.

През третия период на срещата Черноморец успя да стопи леко пасива си – 53:55, а в заключителните десет минути домакините демонстрираха по-висока концентрация в решителните моменти, което им помогна да стигнат до пълен обрат и да запишат първи успех през сезона – 73:70.