Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Нефтохимик 2010 с трудна победа над Монтана 2003

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа трета победа от началото на сезона в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като днес се наложи при домакинството си на Монтана 2003 с 87:82 в двубой от V кръг на шампионата.

Вера Перостийска записа „дабъл-дабъл” при дебюта си за бургазлийки – 24 точки и 12 борби, Лидия Милкова вкара 24 точки, а Борислава Христова и Шарел Алън завършиха съответно с по 14 и 10 точки.

Катя Кордова вкара 20 точки за гостенките, а Мария Цанкова, Неда Джурич и Юдит Кайдачи приключиха с по 11 точки.

Първата четвърт премина сравнително равностойно, като след десет минути игра баскетболистките на Нефтохимик имаха преднина от четири точки, но през втория период бургазлийки бяха пълни господарки на терена и без особени трудности стигнаха до двуцифрен аванс на почивката – 46:30.

В минутите след почивката момичетата на Дечо Коешинов успяха да съхранят преднината си, като намалиха темпото едва в заключителната четвърт. Именно в последните десет минути баскетболистките на Монтана 2003 се хвърлиха да търсят обрат, но времето и силите не им стигнаха и последния съдийски сигнал прозвуча при 87:82 в полза на Нефтохимик 2010.