Фрапантни пропуски на Бербатов провалиха Монако

Монако и Каен завършиха 2:2 в много драматичен двубой от 14-ия кръг на френското първенство. Димитър Бербатов се завърна в игра за монегаските, но именно неговите пропуски през второто полувреме попречиха на домакините да стигнат до заслужен успех. В разстояние на по-малко от 10 минути пред българския нападател на три пъти се откриха възможности да се разпише от перфектни позиции, но и в трите случая той не сполучи.

Иначе Бербатов имаше заслуга за гола, с който Монако поведе в 5-ата минута. Това всъщност беше автогол на Еманюел Имору, който в опита си да изчисти топката, я заби в собствената си врата. До почивката тимът на Леонардо Жардим имаше подчертано надмощие, но не съумя да увеличи преднината си, а през второто полувреме гостите излязоха преобразени и създадоха много главоболия на вратаря Даниел Субашич и защитниците пред него.

В 51-ата минута Бенгали Фоде Койта изравни, а малко по-късно Жофри Кондогбия си вкара нелеп опит, прехвърляйки с глава Субашич.

При 1:2 Монако се хвърли в мощни атаки, но в три ситуации Бербатов нямаше късмет да опъне мрежата. В 64-ата минута българинът получи пас отдясно, но не овладя добре топката и не можа да нанесе хубав удар. Не след дълго от чиста позиция той се забави и в крайна сметка изстрелът му беше блокиран, а след още няколко минути негов удар с глава беше отразен от блестящия в този мач вратар на Каен Реми Веркутр.

Все пак, Монако стигна до равенството в 75-ата минута благодарение на гола на Жоао Моутиньо. Португалецът се появи като резерва и вкара за 2:2 след добър пробив на Яник Ферейра Караско.

Третото поредно равенство остави монегаските на 10 точки зад лидера Пари Сен Жермен. Каен е на 16-о място.