Късметлийска победа за Херта (видео)

Херта (Берлин) измъкна щастлив успех с 2:1 над Кьолн като гост в късния съботен двубой от програмата на 12-ия кръг в Бундеслигата. Марсел Ндженг реализира победния гол от фал в 86-ата минута, като топката рикошира в стената и залъга вратаря Тимо Хорн. Попадението падна в минутите, в които домакините доминираха и се очакваше да реализират.

"Козлите" бяха по-активни и през първото полувреме, но столичани се възползваха от една от редките си възможности и поведоха чрез добър индивидуален рейд на Рой Бееренс в 28-ата минута.

Кьолн изравни в 58-ата минута, когато централният нападател Антони Уджа излезе сам срещу Томас Крафт и хладнокръвно го преодоля. Пет минути по-късно нигериецът беше на крачка от второ попадение, но бомбеният му шут от воле срещна напречната греда.

В 84-ата минута късметът обърна гръб и на дясното крило на домакините Павел Олковски, след като ударът му мина на няколко сантиметра от гредата.

Две минути по-късно обаче берлинчани нанесоха своя удар и спечелиха срещата. Тази победа ги отдалечи на 4 точки от опасната зона и в същото време ги доближи само на една до Кьолн.

Снимка: "Кикер"