Балкан удържа Ямбол и се поздрави с нова победа в НБЛ

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Ямбол с 97:86 в среща от VII кръг на родното първенство, която се игра в зала „Дияна”.

Най-резултатен за победителите беше Иван Лилов с 25 точки, Павел Маринов и Мартин Маринов добавиха съответно по 21 и 24 точки, а Педжа Стаменкович и Ненад Шулович вкараха по 11 и 10 точки за успеха.

Карън Джонсън наниза 25 точки за домакините, Тони Бърнас и Станислав Говедаров записаха съответно по 18и 15 точки, а Тейлър Лейзър и Стоян Петков се прибраха в съблекалнята с по 11 и 10 точки.

Първата четвърт премина при постоянна размяна на надмощие, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след 10 минути игра гостите имаха крехка преднина от 22:21.

В началото на втората четвърт баскетболистите на Ямбол обърнаха резултата в своя полза след кош на Маршавелски, но след това за гостите от тройката се развихриха Лилов, Стаменкович и Шулович, а това донесе на Балкан двуцифрен аванс на почивката – 49:36.

В минутите след почивката ямболии поеха инициативата и след няколко отлични изяви на Бърнас и Говедаров, пасивът на домакините бе стопен до само шест точки – 61:67, но в заключителната четвърт селекцията на Александър Тодоров отново демонстрира отличен мерник от близко и далечно разстояние, което заедно с някои неточности в играта на Ямбол, подсигури и крайния успех на Балкан в този двубой – 97:86.