Пирин с 4-а победа след лесно 3:0 над Миньор

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) постигна 4-а победа в Суперлигата на България, след като победи сравнително лесно като гост Миньор (Перник) с категоричното 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) в мач от 6-ия кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Борис Гюдеров"

Гостите от Пирин започнаха по-уверено и поведоха с 4:1, но резултатът бързо беше изравнен за 4:4. Тук първият съдия Милан Тодоров се обърка и показа точка за гостите, но бързо се усети и бързо оправи нещата. След атака на Любослав Симеонов перничани поведоха, водеха и с 8:6 при първото техническо прекъсване, но при 9:9 резултатът беше изравнен. Липсата на центъра Захари Николаев беше осезаема, но явно той все още не е оправил глезена си. Постепенно гостите от Разлог направиха разлика от 2 точки и я задържаха до 19:17. Тогава две последователни грешки първо на Любослав Симеонов, после на Мартин Симеонов доведоха до 18:21. След това перничани глупаво изгледаха един лек сервис на Костадин Гаджанов, който падна в полето им и при 18:22 нещата като развръзка в гейма станаха ясни. До края всичко беше въпрос на доиграване и частта приключи при 25:20 за Пирин.

Втората част започна с 2:0 за Миньор, но резултатът веднага бе обърнат до 2:4. След това двата отбора заиграха точка за точка. Преди първото техническо прекъсване два топовни сервиса на Мартин Симеонов донесоха преднина за домакините, а след прекъсването той реализира още една точка директно от начален удар. Миньорци поддържаха преднината си от две точки до 15:15,но все пак последната атака преди второто техническо прекъсване беше в тяхна полза и второто техническо прекъсване дойде при 16:15 в полза на Миньор. След това дойдоха две поредни грешки на Камен Каменов и Иван Ковачев и гостите от Пирин поведоха с 17:16. Каменов се реабилитира с добра атака за 17:17. Двата отбора заиграха точка за точка до 21:21. Тогава атака на Мартин Симеонов беше хваната на блокада, последва реванш на Мартин за 22:22. Последва слаба атака на Иван Ковачев през центъра, а при контрата Александър Симеонов направи 24:22 за гостите от Разлог. Мартин Симеонов с успешна атака намали преднината на гостите на 24:23. Той застана на сервис и нямаше никакви други опции освен пълен риск. Ударът му, обаче, излезе извън очертанията на терена и разложани взеха и втората част с 25:23.

Третият гейм започна равностойно, а публиката доста се смълча, като че ли не вярваше, че миньорци могат да обърнат мача при такава изразително преднина за гостите от Пирин. На тях играта им тръгна, блокадата заработи, а в нападение грешси не се правеха. Така първото техническо прекъсване дойде при 8:5. Преднината им се запази до 11:8:, когато старши-треньорът на домакините Румен Златанов взе почивка с идеята да промени нещо в играта на пернишките волейболисти. След тайм-аута, обаче, Александър Симеонов реализира нова точка за гостите и преднината им стана 4 точки - 12:8. При 15:10 точка от сервис пораздвижи публиката, после хубава атака на Камен Каменов доведе нещата до 16:13. Грешна атака на Йордан Желязков направи преднината на гостите само 2 точки - 16:14. За съжаление в следващото разиграване миньорци пропуснаха още една точка, а атака в аут на Любослав Симеонов направи резултатат 18:14. Пак грешка на Желязков отново, при 19:17, доближи отборите на 2 точки разлика. При 21:19 Виктор Жечев извади една хубава топка в защита, но Мартин Палийски хвана на блок Мартин Симеонов. При 22:20 една доста спорна топка беше отсъдена като блокада от Милан Тодоров, после съдиите се объркаха при емелентарно взимане на почивка от страна на Румен Златанов при 23:20. Нещата взе пак стигнаха до 24:22, за да приключат при 25:22 за Пирин. Това се оказа и първият домакински мач, в който миньорци не взимат гейм.

Най-полезен за Пирин бе Йордан Желязков с 14 точки (58% ефективност в атака), а Костадин Гаджанов (3 блока, 1 ас и 69% ефективност в атака) и Александър Симеонов (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака, 53% позитивно и 5% перфектно посрещане) добавиха съответно 13 и 12 точки за победата. За домакините от Миньор над всички бе Мартин Симеонов със 17 точки.

По този начин момчетата на треньора Йордан Мицин са на 3-то място в класирането с 12 точки след 4 победи и 2 загуби, докато перничани са 8-ми с 3 точки след 1 победа и 5 загуби. В следващия 7-ми кръг Пирин е домакин на лидера Монтана, а Миньор гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (28 ноември) съответно от 17,30 и 18,00 часа.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)
МИНЬОР: Димитър Стаменов, Любослав Симеонов 10, Мартин Симеонов 17, Камен Каменов 13, Танчо Иванов 5, Иван Ковачев 4 - Виктор Жечев-либеро (Радостин Денков)
Старши-треньор: Румен Златанов
ПИРИН: Евгени Григоров 3, Йордан Желязков 14, Благовест Катранджиев 7, Александър Симеонов 12, Костадин Гаджанов 13, Мартин Палийски 7 - Дафин Коцаков-либеро (Петър Каракашев)
Старши-треньор: Йордан Мицин.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)