Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Хасково 2012 разпиля Левски

Хасково 2012 записа нова категорична победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи категорично при домакинството си на Левски със 109:71 в среща от V кръг на родното първенство.

Сиера Робъртстън Уорън беше неудържима за победителките и завърши с убийствен „дабъл-дабъл” – 45 точки и 17 борби, Олга Дубровина се отчете с 21 точки и 12 борби, а Анита Тейлане също записа срещу името си двойни показатели – 20 точки и 14 борби.

Виктория Стойчева отбеляза 25 точки за „сините”, а Христина Иванова се отличи с 16 точки.

Баскетболистките на Хасково 2012 овладяха събитията на терена още през първата четвърт и успяха да поведат с 28:19, като доминацията на домакините бе осезаема и през вторите десет минути и на почивката разликата в тяхна полза бе двуцифрена – 48:32.

През второто полувреме момичетата на Елена Станкова продължиха да трупат аванс, като решителният удар бе нанесен в заключителните десет минути, когато гостенките от София тотално свалиха гарда, а съперничките им се възползваха и стигнаха до съкрушителна преднина от 38 точки, за крайното 109:71.