Марица победи безпроблемно с 3:0 в Сливен

Марица си проправи бърз проход през Сините камъни.  При историческото първо гостуване на пловдивския тим на новака в Националната волейболна лига за жени Сливен. Жълтите постигнаха чиста победа с 3:0 (25:12, 25:13, 25:16) след само 59 минути игра.

Така Марица вече има 19 точки от 6 победи и една загуба и остава начело в класирането. Следва отборът на Левски (София) с 5 точки по-малко, но и с два изиграни мача по-малко.

Иван Петков изигра мача без смени като в титулярната му седморка бяха капитанката Ана Радичева и шест от най-младите му състезателки.  В началото на срещата момичетата на Сливен наложиха лек домакински натиск, който им донесе точка предимство на първото техническо прекъсване, но след това вицешампионките ги натиснаха със сервиси и атаки и ги разгромиха с убедителни резултати и в трите гейма.

Пловдивчанки нанизаха цели 14 аса в мача.  Топреализатор на двубоя стана Ани Радичева с 18 точки, следвана от Силвия Андреева с 12 и центъра Радостина Маринова с 11, 4 от които директно от сервис.

В следващия осми кръг Марица посреща ЦСКА (София) на 29 ноември от 17:00 б.в. в зала Пловдивски университет.

*Статистика: bgvolleyballserver.com