Куп пропуски на Арсенал и блестящ Де Хеа донесоха успех на Манчестър Юнайтед на "Емиратс" (видео)

Манчестър Юнайтед постигна първа победа като гост през този сезон, след като надделя с 2:1 над Арсенал насред "Емиратс". Нелеп автогол на Киърън Гибс (56') даде преднина на "червените дяволи" след куп пропуски на домакините. Уейн Рууни удвои в 85-ата, вкарвайки 11-ия си гол срещу "артилеристите". Оливие Жиру отбеляза завръщането си след тежка контузия, като реализира почетното попадение за Арсенал в петата минута на добавеното време.

С огромна заслуга за победата на Манчестър Юнайтед бе Давид де Хеа, който спаси невероятни положения, като на няколко пъти играчи на лондончани излизаха очи в очи с него, но не успяваха да го преодолеят.

Микел Артета се завърна в титулярния състав на "артилеристите", а Дани Уелбек водеше атаката, въпреки че  Жиру се възстанови преждевременно от своята контузия и попадна в групата на Арсенал за днешния сблъсък. Французинът обаче остана на скамейката за началото и се появи в заключителните минути.

Младите Пади МакНиър и Тайлър Блекет стартираха за Манчестър Юнайтед в схема с трима цeнтрални бранители, третият от които бе Крис Смолинг. Люк Шоу и Антонио Валенсия бяха по фланговете.

Давид де Хеа, Анхел ди Мария и Майкъл Карик, които имаха проблеми, също започнаха в титулярния състав на Луис ван Гаал.Арсенал - Манчестър Юнайтед

Арсенал стартира много силно, като само добрите изяви на Давид де Хеа лишиха домакините от ранен аванс. Стражът спаси няколко удара на Уилшир и Уелбек. В 14-ата минута първият се озова в чиста позиция, очи в очи с вратаря, но испанецът отново излезе победител. Малко по-късно Де Хеа бе последна преграда и пред Окслейд-Чембърлейн.

Лошата новина за гостите бе поредната контузия. Този път Люк Шоу напусна принудително терена, заменен от Ашли Йънг.

Постепенно Манчестър Юнайтед изравни играта и Анхел ди Мария създаде две добри възможности, като първо стреля опасно от 25 метра, а след това проби добре по десния фланг и подаде към Рууни в наказателното поле. В последния момент Начо Монреал блокира изстрела на нападателя.

За цялата първа част обаче гостите така и не регистрираха точен удар във вратата на Шчесни.

Арсенал започна много агресивно и втората част. В 48-ата минута Дани Уелбек бе изведен сам срещу Де Хеа, но вратарят направи поредното си спасяване.Арсенал - Манчестър Юнайтед

След толкова пропуснати възможности Арсенал допусна нелеп гол в 56-ата минута. Йънг центрира отляво, а Шчесни и Гибс се сблъскаха при опита на вратаря да боксира топката, която стигна до Валенсия. Той стреля, а намиращият се на земята Гибс протегна крак и прати топката в собствената си врата. На всичко отгоре Шчесни получи контузия в тази ситуация и трябваше да напусне принудително терена, заменен от Дамиан Мартинес.

В 82-ата минута Уейн Рууни довърши Арсенал с втори гол. Гостите изнесоха много бързо топката при една контраатака, Анхел ди Мария изведе добре нападателя, който с лекота преодоля Мартинес - 0:2.

В добавеното време Ди Мария пропусна 100%-ова възможност да направи преднината на гостите класическа, а в 95-ата минута Жиру отбеляза завръщането си в игра с гол след страхотен удар от границата на наказателното поле.

С успеха Манчестър Юнайтед се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 19 точки. Арсенал е осми с две по-малко.