Атлетико не допусна грешка (видео)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надигра с 3:1 гостуващия Малага в среща от 12-ия кръг на Ла Лига. Головете за домакините бяха дело на Тиаго Мендеш (12), Антоан Гризман (42) и Диего Годин (83). За андалуския тим точен беше Роке Санта Крус (63). "Червено-белите" временно се доближиха на точка от Реал Мадрид.

Диего Симеоне даде шанс в предни позиции на Антоан Гризман при схема 4-4-1-1. Коке получи задачи на втори нападател зад Марио Манджукич. Хави Грасия подреди 4-2-3-1.

В третата минута Манджукич не стигна до топката след остро центриране на Гризман. В 11-ата минута Коке шутира към вратата, топката се удари в ръката на Уелигтон и домакините поискаха дузпа, но получиха корнер. "Рохибланкос" традиционно се възползваха от ъгловия удар и откриха резултата. Коке центрира на първата греда и там Тиаго Мендеш стреля точно с глава - 1:0.

В 18-ата Арда Туран трябваше временно да напусне терена заради удар в носа. В 25-ата и Манджукич се нуждаеше от медицинска помощ. Атлетико играеше стабилно, владееше положението, не позволяваше на съперника да създава опасности. В 42-ата столичани реализираха хубав втори гол. Манджукич и Арда Туран разиграха добре, турският халф центрира и Гризман отбеляза от втората греда.

В 53-ата гостите от "Ла Росаледа" имаха първи изгоден шанс. Уелигтон стреля с глава след центриране от фаул. В 57-ата Манджукич напусна с контузия. В 61-ата Карлос Камени се намеси много точно след удар на Раул Хименес. В 63-ата "бланкиблаус" отбелязаха след пас на Саму Кастийехо и страхотен изстрел на Роке Санта Крус.

Последваха пропуски на домакините и най-вече на Хименес и Гризман. В 73-ата Самуел Гарсия получи червен картон, а четвърт час по-късно и Габи Фернандес беше изгонен. В 83-ата Атлетико стигна до успокоителен трети гол. След късо изпълнение на корнер Коке центрира, Камени не изчисти добре и в крайна сметка Диего Годин отбеляза след подаване на Тиаго за крайното 3:1.

Снимки: Getty Images/Guliver