Защитници спасиха Майнц 05 (видео)

След силния старт на сезона в Бундеслигата Майнц 05 постепенно загуби скорост и вече няма победа в четири поредни мача. Днес съотборниците на Тодор Неделев едва измъкнаха точки при домакинството си на Фрайбург изравнявайки за крайното 2:2 две минути преди края. Българският национал не взе участие в срещата, тъй като преди дни беше опериран и няма да играе поне до февруари.

Майнц 05 поведе в 27-ата минута след гол на Жуниор Диас. След това обаче гостите обърнаха до 2:1 в своя полза след попадения на Жонатан Шмид (31') и Адмир Мехмеди (58'), които един друг си асистираха. Домакините преследваха точката и на два пъти малшансът попречи на Шинджи Оказаки. Все пак в 88-ата минута друг от бранителите в червено - Щефан Бел, реализира за 2:2.

Равенството извади "05" от място в зона "Лига Европа" за сметка на Шалке 04, докато за Фрайбург това е седма точка в последните три срещи.

Снимка: "Кикер"