Верея нанесе тежко поражение на Ботев (Враца)

Ботев (Враца) не можа да излезе от тежката серия, в която се намира, и регистрира пета поредна загуба в мач от 14-ия кръг на „Б” футболна група. Домакините от Верея (Стара Загора) разбиха врачани с 4:0 с по две попадения преди и след почивката.

Домакините започнаха мача по-активно и логично се оттеглиха с надежден аванс на почивката. В 30-ата минута Живко Желев откри резултата от дузпа за нарушение на Емануил Борисов, за което бранителят получи и жълт картон. В 42-ата минута най-активният от Верея – Джонатан, увеличи преднината на своите за 2:0. Врачани имаха и късмет, тъй като в 12-ата минута попадение на Джонатан беше отменено поради засада от главния съдия Никола Атанасов.

През втората част старозагорци продължиха да натискат гостите и логично стигнаха до още попадения. В 55-ата минута Джонатан се разписа за 3:0, а в 70-ата минута и алжирецът Адел вкара за 4:0.