Банско обърна Добруджа за едно полувреме

Банско обърна Добруджа за едно полувреме в среща от първенството на Б група в 14-ия кръг. Така след 0:1 до почивката, банскалии триумфираха с 2:1.

Срещата започна с натиск на отбора на гостите. В 5-та минута при въздушен двубой в наказателното поле на домакините вратаря Колев повали централния защитник Иван Топузов и това бе причина тежко контузеният защитник да бъде сменен принудително от младия Йордан Лечов. В 31-ва минута от фаул Красимир Станоев от Добруджа от границата на наказателното поле нанесе силен нисък удар по тревата и кълбото се промуши през изградената стена на домакините за 0:1. Опитите на футболистите на Банско поне да изpавнят резултата се оказаха безуспешни заради неточна стрелба на техните нападатели.

След почивката пълен господар на терена бе отбора на домакините. В 65-та минута Богомил Христов центрира от ляво в наказателното поле на Добруджа и там Калоян Стоянов с глава не остави никакви надежди на стража на гостите за 1:1. Шест минути по-късно Мартин Станкев при бърза контраатака на козлите от 15-тина метра от движение изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на гостите за 2:1. На два пъти и гредите - в 54-та и в 55-та минути, помогнаха на отбора на Добруджа след удари на Йордан Лечов и Калоян Стоянов.