Челси си гарантира победата срещу Уест Бром за 30 минути и продължава без грешка (видео)

Лидерът в Премиър лийг Челси очаквано победи с 2:0 Уест Бромич на "Стамфорд Бридж" и продължава без загуба след 12 изиграни кръга. Диего Коща (11') и Еден Азар (25') реализираха двете попадения още преди почивката, а задачата за гостите стана още по-трудна в 29-ата минута, когато Клаудио Якоб получи директен червен картон.

Коща и Фабрегас започнаха като титуляри за домакините, въпреки че имаха известни здравословни проблеми. Вилиан пък стартира вместо Рамиреш.

Четири промени бе направил Алън Ървайн. Клаудио Якоб, Крис Беърд, Крейг Гарднър и Стефан Сесеньон започнаха както титуляри.

Още в 11-ата минута Диего Коща откри резултата. Оскар центрира меко отляво, а голмайсторът на "сините" овладя добре на гърди, след което простреля от въздуха Бен Фостър. Гостите претендираха, че Коща е бил в положение на засада, но такава не бе маркирана. Натискът на Челси продължи и в следващите минути Фостър  спаси опасен удар на Оскар, а Коща засече отблизо центриране на Иванович, но топката мина съвсем близо до гредата.

В 25-ата минута Фабрегас изпълни по земя ъглов удар отляво на вратата на гостите. Испанецът намери в наказателното поле Азар, който стреля от няколко метра и след рикошет топката влезе в мрежата на Фостър за втори път. Положението на Уест Бром стана още по-тежко четири минути след това, когато гостите останаха в числено намален състав, след като Клаудио Якоб получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Коща.

След почивката Матич, Тери и Иванович пропуснаха чудесни възможности, но нов гол през втората част така и не падна.